Tip na výlet: Bratislava prichádza s náučnými prechádzkami na Veľkom Draždiaku

Tip na výlet: Bratislava prichádza s náučnými prechádzkami na Veľkom Draždiaku
Zdroj foto: TASR
Bratislavská Petržalka prichádza počas augusta s tematickými, náučnými prechádzkami okolo Veľkého Draždiaka. Vybrať sa na ne môžu záujemcovia každý štvrtok. Informovala hovorkyňa Petržalky Mária Halašková.

"Chceme priblížiť Petržalčanom význam Veľkého Draždiaka a oboznámiť ich s faunou a flórou, ktorá je pre naše jazero neodmysliteľná," skonštatovala zástupkyňa starostu Jana Hrehorová. Do budúcna nevylúčila ani ďalšie poznávacie prechádzky o význame prírodného bohatstva mestskej časti.

Prvá prednáška je naplánovaná na 5. augusta a venovaná bude vodnému vtáctvu. Zoológ Ján Kaľavský zo Štátnej ochrany prírody SR a Správy CHKO Dunajské luhy v Bratislave prezradí zaujímavosti zo života rôznych druhov vtákov obývajúcich Draždiak a jeho okolie. Druhá prednáška sa bude venovať významu vody a životu v nej, na ďalšej sa záujemcovia dozvedia niečo o zeleni a posledná priblíži históriu petržalskej "Šutrovky", ako Veľký Draždiak zvykli pre ťažbu štrku nazývať pôvodní obyvatelia Petržalky.

Prechádzky budú bezplatné a začnú sa vždy vo štvrtok o 17.30 h pri miestnom detskom ihrisku. Bližšie informácie budú zverejňované na webovej stránke mestskej časti, na sociálnej sieti v mobilnej aplikácii. Aktivity sú súčasťou projektu Spoločne EKO.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá