Rezort financií už spustil registráciu o očkovaciu prémiu. Nezaobišiel sa bez meškania

Očakávaná očkovacia lotéria je tu. S niekoľkohodinovým meškaním ju spustilo ministerstvo financií. Odmenu budú môcť dostať tí, ktorí sa dali zaočkovať proti koronavírusu. Štát bude peniaze rozdávať aj ľuďom, ktorí k očkovaniu motivujú iných.

Stránka mala byť pôvodne spustená už v nedeľu o dvanástej, neskôr tlačový odbor ministerstva financií potvrdil, že web spustia o 20:00 večer.

"Takýmto spôsobom chceme motivovať tých, ktorí sa ešte nerozhodli očkovať a rovnako aj odmeniť ľudí, ktorí sú zodpovední," uviedlo ministerstvo financií v tlačovej správe. Do očkovacej prémie sa budú môcť zapojiť všetci, bez ohľadu na to, kedy a akou vakcínou sa dali zaočkovať. Ak majú za sebou jednu dávku, do žrebovania budú zaradení jedenkrát. Ten kto už absolvoval očkovanie oboma dávkami, je do žrebovania automaticky zaradený dvakrát.

TOP videá

Sprostredkovateľský bonus je zase finančná odmena pre ľudí, ktorí motivovali iných vo svojom okolí, aby sa dali zaočkovať. "Zaočkovaná osoba sa zaregistruje na stránke www.bytzdravyjevyhra.sk, získa špeciálny kód a ten následne odovzdá tomu, kto ho na očkovanie motivoval. Sprostredkovateľ si tento kód na stránke uplatní a získa tak finančnú odmenu," uvádza rezort. Viac informácií chce ministerstvo financií poskytnúť v pondelok na tlačovej konferencii.

Najnovšie k téme: KORONAVÍRUS

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá