V Česku došlo k zrážke lokomotívy a osobného vlaku. Hlásia dvoch zranených

V českom meste Němčice nad Hanou sa v sobotu zrazila lokomotíva s osobným vlakom, zranenia utrpeli dvaja ľudia. Pri nehode sa oba vlaky vykoľajili. Doprava na trati v úseku Nezamyslice - Kojetín bola prerušená, informoval portál iDNES.cz.

Operačné stredisko vyslalo vrtuľník

Prvotné informácie hovorili o väčšom počte zranených. Operačné stredisko na miesto dokonca vyslalo vrtuľník leteckej záchrannej služby, pretože očakávalo väčší počet vážne zranených. Záchranári však nakoniec ošetrili dvoch ľudí.

"Na mieste sme ošetrovali jedného cestujúceho, muža v strednom veku, ktorý pri náraze utrpel pomliaždeniny hrudníka. Potom sme ošetrovali rušňovodiča, ktorý utrpel otras mozgu a bol letecky transportovaný do Fakultnej nemocnice v Olomouci na oddelenie urgentného príjmu. U oboch prípadov našťastie išlo o ľahké zranenia", uviedla pre iDNES hovorkyňa záchrannej služby Lucie Mikisková.

Muža s pomliaždeným hrudníkom mali podľa Mikiskovej previezť do nemocnice v Prostějove.


 

Nemajú informácie o príčine nehody

Na mieste sa v súčasnosti nachádzajú vyšetrovatelia Železničnej inšpekcie. Tí však uviedli, že v tejto chvíli nemajú žiadne informácie o príčine nehody.  "Uvidím, či budú kolegovia dnes schopní povedať, či išlo o technickú závadu alebo zlyhanie ľudského faktoru. Prešetrovať budeme všetky možnosti," uviedol hovorca Železničnej inšpekcie Martin Drápal.

Dopravcovia odhadujú, že na vlakových súpravách bola spôsobená škoda v hodnote ôsmich miliónov českých korún (313.788 eur), škody na železničnej trati odhadujú na pól milióna českých korún (19.611 eur).

České železnice predpokladajú, že doprava na trati bude obnovená o 19.00 h. Tento čas sa však môže meniť podľa toho, ako bude prebiehať vyšetrovanie nehody a odpratávanie jej následkov.    

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá