Volkovi šprint na stovke nevyšiel. Nebol to môj deň, priznal

Volkovi šprint na stovke nevyšiel. Nebol to môj deň, priznal
Zdroj foto: TASR
Slovenský šprintér Ján Volko nepostúpil na olympijských hrách v Tokiu do semifinále behu na 100 metrov. V záverečnom siedmom sobotňajšom rozbehu obsadil siedme miesto časom 10,40 sekundy.

Do nedeľného semifinále postúpili prví traja atléti z každého rozbehu plus traja najlepší s časom. Volko skončil celkovo na 46. priečke, na postup s časom bol potrebný výkon 10,12 s. Najrýchlejší bol obhajca bronzu Andre De Grasse z Kanady (9,91 s).

"Som z toho zmätený, neviem to zhodnotiť, asi to nebol úplne môj deň. Celý týždeň aj po rozcvičke som sa cítil dobre, neviem, čo sa stalo. Je to tak, ako to je. Verím, že ma to nakopne, lebo toto bolo slabé. So semifinále som veľmi nerátal, chcel som bežať najlepší čas v sezóne. To sa mi nepodarilo, ten beh nebol vôbec dobrý. Musíme si sadnúť s trénermi a rozobrať si to," povedal pre RTVS 24-ročný Volko, ktorý sa ešte predstaví na dvojnásobnej trati.

100 m - 7. rozbeh:
1. Rohan Browning (Aus.) 10,01 s, 2. Yohan Blake (Jam.) 10,06, 3. Chijindu Ujah (V. Brit.) 10,08, ..., 7. Ján VOLKO (SR) 10,40

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá