S drogami mala obchodovať len 19-ročná žena. Hrozí jej väzba

S drogami mala obchodovať len 19-ročná žena. Hrozí jej väzba
Zdroj foto: Polícia SR - Prešovský kraj
Polícia obvinila 19-ročnú ženu z Kamenice nad Cirochou, ktorá mala obchodovať s drogami. Umiestnili ju do cely policajného zaistenia a vyšetrovateľ spracoval podnet na jej vzatie do väzby. Informuje o tom prešovská krajská polícia na sociálnej sieti.

Žena si mala od marca kupovať alebo inak zadovažovať predovšetkým metamfetamín. Omamné a psychotropné látky neoprávnene prechovávala a po vzájomnej telefonickej a internetovej komunikácii alebo osobnej dohode s odberateľmi so ziskom predávala v Kamenici nad Cirochou, Humennom a ich okolí.

„Pri domovej a osobnej prehliadke policajti okrem iného zaistili striekačku, ampulku a igelitové uzatváracie vrecúško s bielou kryštalickou látkou, puzdro s cigaretovými papierikmi a zelenou sušinou, igelitové vrecko s obsahom osem kusov kapsúl s obsahom hnedej látky neznámeho pôvodu, kovovú drvičku na marihuanu a ďalšie veci súvisiace s drogovou trestnou činnosťou,“ uvádza polícia.

Podľa jej predbežných skúmaní bola v plastovom uzatvárateľnom vrecku s kryštalickým materiálom, ktoré žena pri osobnej prehliadke vydala, účinná látka matamfetamín. Z daného množstva by bolo možné pripraviť minimálne 13 bežných jednorazových dávok drogy. V prípade dokázania viny hrozí mladej žene väzenie na tri až desať rokov.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá