Novou riaditeľkou Národnej kriminálnej agentúry je Eva Kurrayová

Aktualizované:
Novou riaditeľkou Národnej kriminálnej agentúry je Eva Kurrayová
Zdroj foto: TASR/Martin Bauman
Eva Kurrayová sa stala riaditeľkou Národnej kriminálnej agentúry. Do funkcie nastúpi 1. augusta po tom, čo prešla riadnym výberovým konaním. Informoval o tom hovorca Policajného zboru Michal Slivka.

Kurrayová je v Policajnom zbore od roku 1999. V roku 2008 bola vyšetrovateľkou na Úrade boja proti organizovanej kriminalite, neskôr na Úrade boja proti korupcii a na NAKA stred od jej vzniku v roku 2012. Miesto riaditeľa NAKA sa uvoľnilo po rezignácii Branislava Zuriana, ktorý odišiel na vlastnú žiadosť v polovici mája.

V päťčlennej výberovej komisii boli zástupcovia polície, Ministerstva vnútra SR, Generálnej prokuratúry SR a Odborového zväzu PZ. Kurrayová podstúpila aj polygrafické vyšetrenie (detektor lži), ktoré preskúmalo jej pravdovravnosť, priblížil Slivka.

"Zvládla náročné výberové konanie s najlepším výsledkom, je to pre mňa známka vysokej kvality a profesionality. Nastúpi do náročného obdobia, očakávam od nej, že ukáže svoje vysoké nasadenie a odhodlanie," uviedol prezident PZ Peter Kovařík. Dodal, že NAKA má za posledné obdobie najlepšie výsledky za svojej existencie a verí, že Kurrayová bude pokračovať v nastavenom trende.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá