Premiéra znepokojil protest v Bratislave. Sme na prahu tretej vlny, pripomína

Premiéra znepokojil protest v Bratislave. Sme na prahu tretej vlny, pripomína
Zdroj foto: TASR/Martina Kriková
Predseda vlády Eduard Heger je znepokojený dianím pred Prezidentským palácom v Bratislave. "Každý má právo vyjadriť svoj názor, no mal by to urobiť slušne a bez toho, aby obmedzoval slobodu druhých," povedal v reakcii na štvrtkový protest odporcov očkovania, ktorí zablokovali dopravu v okolí Hodžovho námestia.

Heger, ktorý je na pracovnej ceste v regióne hornej Nitry, zároveň prostredníctvom videa na sociálnej sieti upozornil, že Slovensko je v súčasnosti na prahu tretej vlny pandémie. "V hre sú zdravie a životy našich blízkych. Ochránime ich jedine tak, že sa budeme správať zodpovedne," zdôraznil.

Pred Prezidentským palácom na Hodžovom námestí v Bratislave protestuje od štvrtka rána niekoľko stoviek ľudí proti pandemickým opatreniam i proti prezidentke Zuzane Čaputovej, členom vlády a parlamentu. Protestujúci zablokovali okolité ulice. Polícia situáciu monitoruje, na rozpustenie zhromaždenia nevidí zákonný dôvod, podľa slov viceprezidenta PZ Róberta Bozalku na mieste nedochádza k vážnemu narušeniu verejného poriadku.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá