Zaslúži si obdiv, je to krásny úspech. Zlatej strelkyni Štefečekovej gratulujú Čaputová aj Heger

Zaslúži si obdiv, je to krásny úspech. Zlatej strelkyni Štefečekovej gratulujú Čaputová aj Heger
Zdroj foto: TA3 TASR
Mimoriadny výkon strelkyne Zuzany Rehák Štefečekovej, ktorá získala vo štvrtok zlatú olympijskú medailu v trape a podarilo sa jej prekonať aj svetový rekord, si zaslúži obdiv. Vyhlásila to prezidentka SR Zuzana Čaputová. Olympijskej víťazke gratuloval aj premiér Eduard Heger.

"Srdečne gratulujem strelkyni Zuzane Rehák Štefečekovej k prvej zlatej medaile z Tokia pre Slovensko a veľmi sa teším, že sa stala olympijskou víťazkou v trape žien," uviedla hlava štátu. Poďakovala sa za fantastický výsledok a drží jej palce aj v ďalšej disciplíne, ktorá ju čaká v sobotu.

Zlatej strelkyni gratuloval aj premiér. "Krásny úspech, ktorý opätovne potvrdil, že na Slovensku máme športové talenty. Držím palce aj ostatným športovcom a ďakujem im za reprezentáciu Slovenska," uviedol predseda vlády.

Rehák Štefečeková získala vo štvrtok zlatú olympijskú medailu v trape. Pre slovenskú výpravu vybojovala prvý cenný kov na hrách v Tokiu. Pre Rehák Štefečekovú je to najvýraznejší úspech v kariére a tretia medaila z OH. V rovnakej disciplíne získala striebro v roku 2008 v Pekingu i v roku 2012 v Londýne.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá