Muž si chcel urobiť fajčiarsku prestávku, žena mu zatiaľ ukradla auto

Muž si chcel urobiť fajčiarsku prestávku, žena mu zatiaľ ukradla auto
Zdroj foto: TASR/AP
ilustračné foto
Obvineniu z trestného činu krádeže čelí 21-ročná Mária D. z okresu Dunajská Streda. Žena mala ukradnúť auto mužovi po tom, ako ju nechal samú v aute, s kľúčmi v zapaľovaní, a sám odišiel na fajčiarsku prestávku. Obaja sa spoznali na sociálnej sieti.

Prípad sa stal v uplynulých mesiacoch na parkovisku na Ovsištskom námestí v bratislavskej Petržalke. Informovala o ňom bratislavská krajská policajná hovorkyňa Veronika Martiniaková.

"Muž mal svoje osobné motorové vozidlo odstaviť na jednom z parkovísk, pričom sa na zadných sedadlách mala nachádzať obvinená, ktorú spoznal prostredníctvom sociálnej siete. Následne vyšiel von z auta, pričom si mal nechať kľúče v zapaľovaní. Chcel si urobiť fajčiarsku prestávku," približuje Martiniaková. Krátko na to sa však žena zo zadného sedadla presunula na miesto vodiča, uzamkla vozidlo zvnútra a odišla. Škoda bola vyčíslená na 1700 eur.

Polícii sa auto podarilo neskôr vypátrať, po obvinenej žene stále pátra. Vydaný bol na ňu zatykač. V prípade preukázania viny jej hrozí trest odňatia slobody na dva roky.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá