Žena prišla o vyše 14-tisíc eur. Polícia upozorňuje na podvodné maily

Žena prišla o vyše 14-tisíc eur. Polícia upozorňuje na podvodné maily
Zdroj foto: SITA/AP
Bratislavská polícia upozorňuje na podvodné e-maily. V uplynulých dňoch zaznamenala viacero trestných oznámení, v jednom prípade mala prísť poškodená žena o vyše 14.000 eur.

 Polícia preto apeluje na občanov, aby nedôverovali neznámym osobám, neposkytovali im osobné údaje a nedovolili im pripojiť sa k ich mobilným či softvérovým zariadeniam. 

"V uplynulých dňoch operační dôstojníci Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave zaznamenali nárast trestných oznámení v súvislosti s podvodným konaním na internete. Za jednu noc sme ich narátali doteraz v rekordnom počte desať," poznamenala bratislavská krajská polícia na sociálnej sieti.

Ako príklad uviedla polícia maily typu "doplatok za poskytnutie úveru", pričom v jednom z prípadov mala prísť poškodená osoba celkovo o 14.543 eur. "Podľa doposiaľ zistených informácií mala žena prejaviť záujem o úver vo výške 15.000 eur. Následne ju mala kontaktovať osoba, ktorá jej posielala e–maily z nasledujúcich e–mailových schránok: fkbza09@gmail.com, vonasekmichael01@gmail.com," priblížila polícia.

Neznámy páchateľ mal žene tvrdiť, že bankové finančné prevody, ktoré musí uhradiť, budú uplatnené ako poplatky na poskytnutie úveru. Podľa slov polície poškodená vykonala celkovo 20 bankových prevodov a úver jej do dnešného dňa nebol poskytnutý. "V tomto prípade bolo začaté trestné stíhanie vo veci trestného činu podvodu," dodala polícia.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá