Prešov stavil na obchodné centrum, po vakcínu si prišlo 726 ľudí

Prešov stavil na obchodné centrum, po vakcínu si prišlo 726 ľudí
Zdroj foto: TASR/Roman Hanc
Očkovanie v nákupnom centre v Prešove.
Prešovský samosprávny kraj sa uplynulý víkend prioritne zameral na očkovanie jednodávkovou vakcínou Janssen od spoločnosti Johnson & Johnson. Podávali ju v priestoroch prešovského obchodného centra na ulici Armádneho generála Svobodu.

Mobilné jednotky zaočkovali v obchodnom dome rekordných 726 záujemcov. Posledné termíny na podanie druhej dávky AstraZenecy však ľudia nevyužili. Kapacity krajských očkovacích centier naplnili len na 44 percent. TASR o tom informovala hovorkyňa Prešovského samosprávneho kraja Daša Jeleňová.

Ako povedala, kým v sobotu v obchodnom centre dostalo vakcínu 205 ľudí, ďalší víkendový deň to bolo rekordných 521 záujemcov, ktorí prišli z blízkeho i širšieho okolia. "PSK v nedeľu na zvýšený dopyt zo strany obyvateľov kraja zareagoval okamžitým posilnením svojich očkovacích tímov a technického zázemia," priblížila Jeleňová.

Mobilné jednotky kraja od piatka do nedele podali v šiestich lokalitách kraja a vo firme Garrett Motion Slovakia Záborské spolu 399 vakcín Pfizer/BioNTech. "Výjazdová očkovacia služba PSK je v teréne aj počas nasledujúcich dní tohto pracovného týždňa," vysvetlila Jeleňová.

Prioritou bola druhá dávka AstraZenecy

Počas víkendu boli v prevádzke tri krajské očkovacie centrá, a to v Prešove, Humennom a Poprade. V tých sa prioritne otvorili posledné termíny na podanie druhej dávky vakcíny AstraZeneca.

"Čakatelia na preočkovanie touto vakcínou však kapacity centier naplnili len na 44 percent. Aj napriek apelovaniu na verejnosť, že ďalšie termíny už PSK neotvorí, sa do prešovského centra prišlo preočkovať iba 281 ľudí, do centra v Poprade 179 a humenského centra 67 záujemcov. Konečné číslo preočkovaných tak napokon predstavuje len niečo viac ako 520 ľudí. V štátnej čakárni sa na preočkovanie AstraZenecou pritom nachádzalo približne 1000 čakateľov," skonštatovala Jeleňová s tým, že v očkovacom centre v Humennom pokračovalo v nedeľu aj očkovanie vakcínou Pfizer/BioNTech.

Po uplynulom víkende sa kraj blíži v počte podaných vakcín proti ochoreniu Covid-19 k číslu 184-tisíc. Presne 14.824 vakcín od svojho spustenia v máji doteraz podali mobilné jednotky kraja, ďalších takmer 169-tisíc vakcín očkovacie tímy v krajských vakcinačných centrách.

Najnovšie k téme: KORONAVÍRUS

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá