Beňušovi nevyšlo ani finále, o medailu ho obrala dvojsekundová penalizácia

Beňušovi nevyšlo ani finále, o medailu ho obrala dvojsekundová penalizácia
Zdroj foto: TASR/Martin Baumann
Slovenský vodný slalomár Matej Beňuš obsadil v C1 na olympijských hrách v Tokiu 6. miesto. V pondelkovom finále zaostal za víťazom Benjaminom Savšekom zo Slovinska o 7,35 sekundy, o medailu ho obrala dvojsekundová penalizácia.

Obhajca striebra z Ria de Janeiro sa kvalifikoval do Tokia na poslednú chvíľu, keď na ME zdolal Alexandra Slafkovského. V Japonsku patril k favoritom na medailu a ambície potvrdil aj v nedeľných rozjazdách. Obe zvládol čisto a v tej druhej dosiahol suverénne najrýchlejší čas.

V pondelok mu však voda "nesadla". Už v semifinále sa trápil a s penalizáciou obsadil až deviate miesto. To znamenalo, že do finále vstúpil ako druhý v poradí. Hoci v porovnaní so semifinále zvládol vrchnú časť bez dotyku, mal problémy v strednej časti kanála a chýbala mu aj optimálna rýchlosť. Devätnástu bránku nezvládol čisto a dve trestné sekundy prakticky pochovali jeho nádeje na medailu.

Zlato získal Slovinec Savšek

"Som celkom sklamaný, lebo by som mal bez dotyku medailu napriek tomu, že som spravil dve chyby. V porovnaní so včerajškom zmenili trať, táto bola oveľa náročnejšia. Na štarte som sa cítil dobre, nebol som nervózny. Vrchná časť mi vyšla dobre, ale v strede okolo valca som už kopil chyby a bolo to náročné. Bol som dobre pripravený, ale taký už je slalom," povedal Beňuš pre RTVS.

Zlato v C1 získal slovinský vodný slalomár Benjamin Savšek. V pondelkovom finále triumfoval suverénne o 3,71 sekundy pred Čechom Lukášom Rohanom, bronz vybojoval Nemec Sideris Tasiadis s mankom 5,45 s na víťaza.

Stredná časť ako jediný s prehľadom zvládol Savšek, pre ktorého to je prvá olympijská medaila. Kanálom prešiel suverénne a ako jediný ho zvládol pod sto sekúnd. V čistom čase sa to podarilo aj Čechovi Lukášovi Rohanovi (99,96), no tomu pribudli dve trestné sekundy, ktoré ho odsunuli na striebornú priečku.

C1 muži - finále:

1. Benjamin Savšek (Slovin.) 98,25 s (0),
2. Lukáš Rohan (ČR) 101,96 (2),
3. Sideris Tasiadis (Nem.) 103,70 (0),
4. Adam Burgess (V. Brit.) 103,86 (0),
5. Martin Thomas (Fr.) 104,98 (0),
6. Matej BEŇUŠ (SR) 105,60 (2),
7. Zachary Lokken (USA) 104,08 (2),
8. Ander Elosegi (Šp.) 104,59 (2)

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá