Vodná slalomárka Mintálová na olympiáde postúpila do semifinále K1

Vodná slalomárka Mintálová na olympiáde postúpila do semifinále K1
Zdroj foto: TASR/Michal Svítok
Slovenská vodná slalomárka Eliška Mintálová postúpila na olympijských hrách do semifinále K1. Pri svojom debute pod piatimi kruhmi si zaistila postup už v prvej rozjazde, keď časom 107,67 obsadila tretie miesto. V druhej kvalifikácii ju časom 117,55 s klasifikovali na 19. priečke.

Mintálová sa musela pred svojím premiérovým vystúpením na olympiáda vyrovnať s nečakaným problémom. Pár dní pre súťažou si zlomila palec, ale ani to ju nepribrzdilo. V prvej rozjazde mala iba dve trestné sekundy a časom 107,67 si prakticky zaistila účasť medzi najlepšími 24 loďami. V druhej kvalifikačnej jazde sa jej už toľko nedarilo, keď "ťukla" až päťkrát. Najmä v strednej časti neprešla čisto 13., 14. ani 15. bránkou. Napokon zaostala za víťazkou Jessicou Foxovou z Austrálie o 19,09 sekundy.

V ženskej K1 sa predstavilo 27 pretekárok, na ktoré čakala dvojkolová kvalifikácia, pričom sa počítal lepší čas. Do semifinále postúpilo 24 najlepších lodí, to je na programe v utorok o 7.00 h SELČ, finále o dve hodiny neskôr.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá