Strelec Patrik Jány skončil vo finále vzduchovky na olympiáde siedmy

Strelec Patrik Jány skončil vo finále vzduchovky na olympiáde siedmy
Zdroj foto: TASR/Martin Baumann
Slovenský športový strelec Patrik Jány obsadil siedme miesto vo finále olympijskej súťaže vo vzduchovej puške na 10 m. Dve deviatky (9,6 a 9,8) ho v druhej dvojici výstrelov eliminácie pripravili o možnosť bojovať o vyššie pozície a ďalej už v súťaži nepokračoval. Finále ukončil s celkovým nástrelom 143,7 b.

Americký športový strelec William Shaner získal na OH v Tokiu zlatú medailu vo vzduchovej puške na 10 m. Vo finále triumfoval v olympijskom rekorde 251,6 b. pred Číňanom Šeng Li-chao (250,9), bronz si vystrieľal jeho krajan Jang Chao-žan (229,4). Slovenský reprezentant Patrik Jány obsadil siedme miesto s nástrelom 143,7 b.      

Dvadsaťtriročný slovenský reprezentant mal vo finále sľubný štart, po prvom výstrele (10,8) dokonca viedol, potom začal v poradí klesať a po prvej sérii bol siedmy s nástrelom 50,8.

V druhej priebežne klesol na ôsmu priečku, ale mal výborný záver a výstrelmi za 10,8 a 10,7 sa posunul na siedme miesto. V eliminačnej fáze začal svojím najlepším výkonom 10,9, ktorý ho katapultoval na piatu pozíciu s dosahom na medailové priečky. V poradí 13. výstrel za 9,6 však znamenal prepad na siedme miesto, ktoré si už nedokázal ďalším pokusom vylepšiť a v priamom súboji s najbližším konkurentom Američanom Lucasom Kozenieským vypadol.    

Jány postúpil do finále zo štvrtého miesta v kvalifikácii, účasť medzi najlepšou osmičkou si zabezpečil pohodlne 4. miestom s nástrelom 630,5 (priemer 10,508).

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá