Sudca Milučký: Bol som nemilo prekvapený zo svojho zadržania

Aktualizované:
Predseda správneho kolégia Najvyššieho súdu SR a sudca Jozef Milučký bol prekvapený zo svojho štvrtkového zadržania Národnou kriminálnou agentúrou. V piatok to uviedol sudca Milučký približne dve hodiny po svojom prepustení z policajného zadržania.

"K celej veci môžem povedať asi toľko, že bol som nemilo prekvapený mojim zadržaním za skutok, ktorý sa údajne mal stať pred trinástimi rokmi. Včera a dnes som podal podobné vysvetlenie, ktoré dvaja vyšetrovatelia z NAKA ako i dvaja prokurátori Úradu špeciálnej prokuratúry jednomyseľne akceptovali. Z môjho zadržania, ktorého pozadie, verím, že sa časom objasní, som bol prepustený bez akéhokoľvek obvinenia," zdôraznil sudca.

TOP videá

Milučký je predsedom jedného zo štyroch kolégií NS SR. Vyšetrujú ho pre podozrenie z korupcie. NAKA u neho vykonala aj domovú prehliadku. V minulosti bol sudcom Okresného súdu v Čadci, neskôr pôsobil na Krajskom súde v Žiline. Na NS SR pôsobí od roku 2009.

Milučkého prepustili v piatok napoludnie z cely, keď o tom TASR informoval jeho obhajca Dušan Ivan. "Sudca NS SR Jozef Milučký bol teraz po výsluchu na NAKA Žilina v mojej prítomnosti prepustený zo zadržania bez vzneseného obvinenia," priblížil advokát Ivan. NAKA zadržala Milučkého vo štvrtok v skorých ranných hodinách.

"Dnes vyšetrovateľ NAKA prepustil podozrivú osobu zo zadržania. Vo vyšetrovaní však bude naďalej pokračovať. K jednotlivým procesným úkonom ani procesnému postupu sa v tejto fáze konania bližšie vyjadrovať nebudeme, nakoľko by tým mohlo dôjsť k sťaženiu, respektíve zmareniu vyšetrovania," zareagoval pre TASR hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá