Británia ruší povinnú karanténu pre pracovníkov v potravinárstve, musia sa však testovať

Británia ruší povinnú karanténu pre pracovníkov v potravinárstve, musia sa však testovať
Zdroj foto: TASR/AP (ilu)
Približne 10 000 zamestnancov potravinárskych dodávateľských reťazcov v Británii dostane výnimku z karanténnych pravidiel v prípade, že sa stretnú s osobou pozitívne testovanou na nový koronavírus. Podmienkou však bude ich každodenné testovanie na Covid-19, informovala v piatok stanica Sky News.

Ako uviedla britská vláda, nové pravidlá nebudú platiť pre pracovníkov supermarketov. Budú sa vzťahovať na stovky potravinárskych distribučných stredísk a dodávateľských reťazcov.

Už v priebehu piatka sa začína prioritné testovanie zamestnancov takýchto spoločností. Tí z nich, ktorí budú mať negatívny výsledok na covid, budú môcť v práci pokračovať i vtedy, ak sa dostanú do blízkeho kontaktu s infikovanou osobou.

Cieľom tohto opatrenia je zamedziť narušeniu dodávok potravín. Minulý týždeň totiž trasovacia aplikácia Národnej zdravotnej služby (NHS) odporučila státisícom zamestnancov v Anglicku a Walese absolvovať desaťdňovú domácu karanténu.

"Každodenné testovanie pracovníkov v tomto dôležitom sektore pomôže minimalizovať narušenia spôsobené (očakávaným) stúpajúcim počtom prípadov v nasledujúcich týždňoch a zároveň zaistí, že samotní zamestnanci nebudú v ohrození," povedal britský minister zdravotníctva Sajid Javid, ktorého citovala agentúra AP.

Najnovšie k téme: KORONAVÍRUS

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá