Žena vo svojom dome vystrašila nepozvaného návštevníka, ten sa dal na útek

Žena vo svojom dome vystrašila nepozvaného návštevníka, ten sa dal na útek
Zdroj foto: SITA/Prezídium policajného zboru
Ilustračná fotografia
Muž neoprávnene vnikol do jedného z rodinných domov v okrese Senec. Zbadala ho však majiteľka domu, ktorá začala hlasno kričať, čo zrejme 24-ročného Jakuba prekvapilo a ušiel. Policajtom však napokon neunikol. O prípade, ku ktorému došlo v utorok, informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Veronika Martiniaková.

Priblížila, že Jakub mal najprv prekonať vstupnú bránu rodinného domu, prejsť po schodisku k domu a následne si mal otvoriť vstupné dvere. Tak sa mal dostať do chodby, kde ho mala zbadať majiteľka domu.

Voči mladíkovi policajný vyšetrovateľ vzniesol obvinenie pre trestný čin porušovania domovej slobody. V prípade preukázania viny hrozí obvinenému trest odňatia slobody na jeden až päť rokov.

Polícia v tejto súvislosti upozorňuje občanov, aby si aj napriek vysokým horúčavám starostlivo zamykali dvere a zatvárali okná. Takisto netreba zabúdať ani na podkrovie, poschodie, malé strešné okná a pivničné okná. "Páchateľ je schopný dostať sa do vnútra každým otvorom väčším ako ľudská hlava," dodala.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá