Biden sa stretne s prezidentom Zelenským, Ukrajine chce vyjadriť podporu

Biden sa stretne s prezidentom Zelenským, Ukrajine chce vyjadriť podporu
Zdroj foto: TASR/AP (ilu)
Americký prezident Joe Biden sa 30. augusta v Bielom dome stretne so svojim ukrajinským náprotivkom Volodymyrom Zelenským. Informovala o tom v stredu hovorkyňa Bieleho domu Jen Psakiová vo vyhlásení zverejnenom na oficiálnej stránke Bieleho domu.

"Prezident Biden sa teší na to, ako privíta 30. augusta v Bielom dome prezidenta Ukrajiny Volodymyra Zelenského. Toto stretnutie potvrdí neochvejnú podporu Spojených štátov zvrchovanosti a územnej celistvosti Ukrajiny v súvislosti s pretrvávajúcou ruskou agresiou v Donbase a na Kryme, našu blízku spoluprácu v oblasti energetickej bezpečnosti a našu podporu úsilia prezidenta Zelenského v boji s korupciou a implementovaní reformnej agendy založenej na našich spoločných demokratických hodnotách," píše sa vo vyhlásení Bieleho domu.

Agentúra AFP uvádza, že Biden a Zelenskyj sa mali pôvodne stretnúť už v júli. Biden pozval Zelenského na návštevu Bieleho domu v júni počas telefonického rozhovoru, po ktorom sa ukrajinský prezident poďakoval Bidenovi na Twitteri "za pozvanie na návštevu Bieleho domu v júli".

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá