Najmenej rozvinuté regióny podporia takmer piatimi miliónmi eur, rozhodla vláda

Najmenej rozvinuté regióny podporia takmer piatimi miliónmi eur, rozhodla vláda
Zdroj foto: SITA/Dorota Smetanová
Takmer päť miliónov eur bude realokovaných pre 12 najmenej rozvinutých okresov. Vyplýva to z návrhu na vydanie súhlasu vlády SR so zmenou účelu použitia kapitálových výdavkov z roku 2020 v kapitole Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR, ktorý v schválil vládny kabinet.

"Finančné prostriedky vo výške 4,9 milióna eur budú zabezpečené realokáciou výdavkov v rámci rozpočtu kapitoly MIRRI, a to z podprogramu 0ET06 z predchádzajúcich rokov z kategórie kapitálových výdavkov, zdroj 131K, na bežné výdavky v podprograme 0ET05 v sume 2 milióny eur a kapitálové výdavky v podprograme 0ET05 v sume 2,9 milióna eur," spresnilo MIRRI.

Finančné prostriedky budú podľa ministerstva investícií použité na financovanie projektov v oblasti podpory regionálneho rozvoja, a to výlučne pre príjemcov z dvanástich najmenej rozvinutých okresov, ktorým skončili akčné plány rozvoja k 31. decembru 2020. 

Podľa zákona o rozpočtových pravidlách verejnej správy účel použitia výdavkov z minulých rokov môže zmeniť len vláda Slovenskej republiky.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá