Podľa Mikulca médiá spochybňujú kroky tímu Úradu inšpekčnej služby. Označil to za neprípustné

Aktualizované:
Podľa Mikulca médiá spochybňujú kroky tímu Úradu inšpekčnej služby. Označil to za neprípustné
Zdroj foto: TASR/Martin Baumann
Minister vnútra Roman Mikulec nespochybňuje trestnoprávne úkony, ktoré Úrad inšpekčnej služby vykonáva. Úkony však žiadnym spôsobom nechce komentovať.

Vedenie ÚIS v súčasnosti vykonáva všetky kontrolné procesy upravené zákonmi a internými predpismi. "Tieto je, samozrejme, nevyhnutné neodkladne vykonať z toho dôvodu, že činnosť tímu Úradu inšpekčnej služby je mediálne, ako aj rôznymi inými spôsobmi spochybňovaná, čo je v takej závažnej a spoločensky sledovanej veci neprípustné," skonštatoval Mikulec.

ÚIS podľa Mikulca mechanizmami zabezpečí, aby nebolo možné konšpiráciami spochybniť objektivitu činnosti tímu inšpekčnej služby. "Ak výsledky takto vykonanej kontroly potvrdia alebo čo i len spochybnia uplatňovanie princípov nestrannosti, objektivity a taktickej správnosti postupov, budú uplatnené rozhodnutia takého charakteru, ktoré umožnia odvrátenie nepriaznivého stavu a zabezpečia nápravu," poznamenal minister.

Médiá informovali, že Úrad inšpekčnej služby vykonáva počas utorka úkony v súvislosti s kauzami Očistec a Judáš. V tejto súvislosti mal zadržať Csabu Dömötöra zo zločineckej skupiny takáčovci. Dôvodom má byť manipulovanie svedeckých výpovedí vyšetrovateľmi v týchto prípadoch. Vyšetrovatelia ÚIS sa pokúšajú zadržať aj ďalších svedkov, ktorí vypovedajú v týchto kauzách.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá