Budeme chrániť zdravie a bezpečnosť všetkých účastníkov hier, tvrdí japonský premiér

20.7.2021 09:00

Svet potrebuje vidieť, že Japonsko dokáže zorganizovať bezpečné olympijské hry. Premiér Jošihide Suga týmito slovami reagoval na stupňujúcu sa vlnu kritiky, podľa ktorej je organizácia masového podujatia v čase pandémie koronavírusu a zavedenia núdzového stavu v krajine priveľké riziko.

Do Tokia v týchto dňoch prúdia tisícky zahraničných športovcov, pracovníkov médií a ďalších účastníkov. "Svet čelí veľkým ťažkostiam,“ povedal japonský premiér členom Medzinárodného olympijského výboru na stretnutí, ktoré sa uskutočnilo v pondelok za zatvorenými dverami v päťhviezdičkovom hoteli v Tokiu. 

"Zorganizovanie olympiády môže priniesť úspech a toto posolstvo chceme vyslať do celého sveta. Budeme chrániť zdravie a bezpečnosť všetkých účastníkov hier," prisľúbil Suga. Organizátori medzitým informovali, že testy zatiaľ zachytili 71 prípadov koronavírusu.

Nezmaria úsilie športovcov

Prezident výboru Thomas Bach vyzdvihol skutočnosť, že vďaka spolupráci s Pfizer BioNTech bolo zaočkovaných 85 percent obyvateľov olympijskej dediny a všetci členovia MOV prítomní v Tokiu. 

"Ak sa niekto nepodrobil vakcinácii, požiadali sme ho, aby do Japonska necestoval. Miliardy ľudí na celom svete tieto hry vítajú a budú ich sledovať. Budú obdivovať Japoncov za to, čo dosiahli. Som presvedčený, že budú odkazom mieru a solidarity v týchto ťažkých časoch," povedal Bach a zdôraznil, že po vlaňajšom odklade nepripadalo zrušenie OH do úvahy: "MOV nikdy neopustí športovcov a nezmarí ich úsilie."

zdielať
zdielať
sledovať
mReportér edit
Komentáre k článku
Zdielajte článok