Viac ako polovica hospitalizovaných s covidom je nezaočkovaných, hlási Británia

Viac ako polovica hospitalizovaných s covidom je nezaočkovaných, hlási Británia
Zdroj foto: TASR/AP (ilu)
Šesťdesiat percent ľudí, ktorí sú momentálne v britských nemocniciach s ochorením Covid-19, nie je zaočkovaných. Podľa televízie Sky News o tom v pondelok informoval hlavný vedecký poradca britskej vlády Patrick Vallance.

Vallace predtým povedal, že týchto 60 percent predstavujú obyvatelia zaočkovaní dvoma dávkami vakcíny. Neskôr však toto vyjadrenie opravil, píše na svojej webovej stránke stanica Sky News. "Opravujem štatistický údaj, ktorý som dnes 19. júla uviedol na tlačovej konferencii," napísal Vallace na Twitteri. Upozornil, že približne 60 percent ľudí hospitalizovaných s covidom v súčasnosti predstavujú nezaočkované osoby.

Počas brífingu na Downing Street v Londýne Vallance takisto uviedol, že podľa očakávaní bude denne hospitalizovaných s covidom viac ako 1000 ľudí. Vakcíny sú, ako poznamenal, "veľmi, veľmi účinné, ale nie na 100 percent". Vallance povedal, že Spojené kráľovstvo je celkom blízko k predchádzajúcej "zimnej vlne" infekcií. "Počas zimnej vlny sme mali denne pozitívne testovaných až približne 60.000 ľudí... Teraz sme niekde na hranici 50.000. Takže sme dosť blízko k veľkosti zimnej vlny infekcií a bude to narastať," dodal.

Napriek opätovne sa zvyšujúcemu počtu infekcií novým koronavírusom prestali v Anglicku od polnoci miestneho času platiť takmer všetky zvyšné protipandemické opatrenia. Zvyšné časti Spojeného kráľovstva postupujú pri rušení alebo zavádzaní opatrení vlastnou cestou a niektoré opatrenia nechávajú aj po 19. júli zachované

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá