Ak ste prekonali covid, na hraniciach to môžete preukázať rôznymi spôsobmi

Ak ste prekonali covid, na hraniciach to môžete preukázať rôznymi spôsobmi
Zdroj foto: TASR/Polícia SR
Skutočnosť o prekonaní ochorenia Covid-19 pri príchode na Slovensko je možné okrem predloženia GreenPassu dokladovať aj potvrdením od lekára o prekonaní Covid-19, vrátane jeho skenu. V pondelok o tom informovala hovorkyňa Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR Daša Račková.

Podľa hygienikov má lekár disponovať informáciou o pozitivite pacienta a prekonanom ochorení nielen v prípade RT-PCR, ale aj antigénového testovania. "Potvrdenie o prekonaní Covid-19 tak možno vystaviť aj v prípade, že pozitivita bola u osoby potvrdená antigénovým testom," uviedli. Potvrdenie o prekonaní tohto ochorenia je akceptované v slovenskom, českom a anglickom jazyku.

Za plne zaočkovanú sa považuje od pondelka osoba najmenej 14 dní, ale nie viac než 12 mesiacov po aplikácii druhej dávky očkovacej látky proti ochoreniu Covid-19 s dvojdávkovou schémou, ďalej osoba najmenej 21 dní, ale nie viac než 12 mesiacov po aplikácii prvej dávky očkovacej látky proti ochoreniu Covid-19 s jednodávkovou schémou a osoba najmenej 14 dní a nie viac než 12 mesiacov po aplikácii prvej dávky očkovacej látky proti ochoreniu Covid-19, ak bola prvá dávka očkovania proti ochoreniu podaná v intervale do 180 dní od prekonania nákazy.

Najnovšie k téme: KORONAVÍRUS

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá