Pandémiu zvládneme jedine očkovaním, vyzval občanov český premiér

Pandémiu zvládneme jedine očkovaním, vyzval občanov český premiér
Zdroj foto: TASR/AP (ilu)
Český premiér Andrej Babiš v nedeľu občanov ČR opätovne vyzval, aby sa dali zaočkovať proti ochoreniu Covid-19. Takisto upozornil na šírenie delta variantu vírusu medzi mladými ľuďmi.

"Pandémiu zvládneme jedine očkovaním," povedal premiér vo videu zverejnenom na sociálnej sieti. Babiš upozoril aj na šírenie delta variantu koronavírusu medzi mladými ľuďmi, ktorí nie sú zaočkovaní. Pripomenul minuloročné ohnisko nákazy spojené s pražským nočným klubom Techtle Mechtle.

"Minulý rok sme mali Techtle Mechtle," povedal premiér a dodal, že tento rok sa približne 34 mladých ľudí nakazilo v jednom z nočných klubov na Námestí republiky v Prahe. Tento klub podľa Babiša nedodržiava podmienky a ignoruje kontroly. "Prosím vás, je to v záujme nás všetkých. Predsa sa nechceme vrátiť do lockdownu," povedal premiér.

ČR sa blíži k desiatim miliónom podaných dávok vakcín, čo sa podľa premiéra podarí dosiahnuť "v priebehu júla". Vláda má podľa jeho slov tri projekty: osloviť ľudí, ktorí sa ešte nedali zaočkovať; očkovanie u praktických lekárov a očkovacie strediská, kde nie je potrebná registrácia.

Babiš pripomenul, že v pondelok v Prahe otvoria jedno takého očkovacie stredisko v nákupnom centre v štvrti Smíchov. V stredu takéto strediská otvoria v nákupných centrách v Ostrave a Brne.

Najnovšie k téme: KORONAVÍRUS

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá