NBA: Milwaukee delí od titulu len kúsok, v piatom finále zdolali Phoenix

18.7.2021 12:58

Basketbalistov Milwaukee delí už iba jedno víťazstvo od prvého titulu v NBA od roku 1971. V piatom finále zvíťazili na palubovke Phoenix 123:119 a v sérii hranej na štyri víťazstvá tak vedú už 3:2. V šiestom zápase budú mať navyše výhodu domáceho prostredia.

Basketbalisti Milwaukee sú krok od prvého titulu v NBA od roku 1971. V piatom zápase finále zvíťazili na palubovke Phoenixu 123:119 a v sérii vedú 3:2. Šiesty duel je na programe v noci na stredu na pôde Bucks.

Hostia prehrávali po prvej štvrtine o šestnásť bodov, ešte do polčase však stihli otočiť a po tretej dvanásťminútovke už mali výhodu o desať bodov. Pod triumf sa podpísala najmä trojica  Jannis Antetokounmpo,  Jrue Holiday a Khris Middleton, ktorá sa postarala dovedna o 88 bodov. Antetokounmpo ich dosiahol 32, pridal 9 doskokov a 6 asistencií. Middleton sa blysol 29 bodmi a Holiday 27 s 13 asistenciami. Dvojciferný počet bodov pridal aj Pat Connaughton, ktorý prispel 14 bodmi.

Phoenix opäť prehral zápas napriek vedeniu. V predchádzajúcom dueli však prišiel o víťazstvo až v závere. Opäť bol jeho hlavným ťahúňom Devin Booker, ktorý druhýkrát za sebou pokoril 40-bodovú hranicu.