Horúci deň vystriedal dážď. Platia výstrahy, nevyhneme sa ani búrkam

Aktualizované:
Horúci deň vystriedala veľká, miestami aj zmenšená oblačnosť. Na mnohých miestach bude pršať a nevyhneme sa ani intenzívnym búrkam. Naďalej však zostane teplo a dusno. Najvyššia denná teplota sa môže vyšplhať až na 31 stupňov Celzia.

Búrky s krúpami sa môžu počas soboty vyskytnúť takmer na celom území Slovenska, len s výnimkou okresov Snina, Michalovce, Sobrance a Trebišov. Najnižší stupeň výstrahy platí predbežne do 22.00 h. Slovenský hydrometeorologický ústav o tom informoval na svojom webe.

"S búrkami môžu byť spojené krátkodobé, ale intenzívne lejaky, pri ktorých môžu úhrny dosiahnuť 20 až 40 milimetrov a nárazy vetra rýchlosť 18 až 23 metrov za sekundu (65 až 85 kilometrov za hodinu)," informoval SHMÚ. V tejto súvislosti je možný aj prechodný vzostup vodných hladín na malých tokoch a výskyt povodňových úkazov mimo tokov.

Prvý stupeň výstrahy pred vysokými teplotami sa týka okresov Michalovce, Sobrance a Trebišov, pričom predbežne má v sobotu platiť od 13.00 do 18.00 h. Teploty môžu podľa meteorológov dosiahnuť v týchto oblastiach miestami 33 stupňov Celzia.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá