Ako sa zo Slovenky Barbory Bobuľovej stala talianska herečka

Ako sa zo Slovenky Barbory Bobuľovej stala talianska herečka
Zdroj foto: TA3
Viac ako 20 rokov nakrúcala filmy len v Taliansku a po taliansky. Nečudo, že je vo svojej rodnej krajine menej známa. Ako však došlo k tomu, že hoci pochádza z Martina, hovoria o nej ako o talianskej herečke?

Barbora Bobuľová priznáva, že keď sa dostala do Talianska, chcel túto príležitosť využiť. „Nechcela som tam ostať len ako Slovanka v úlohách Slovanky a v úlohách, ktoré rozprávajú s prízvukom, takže som sa musela veľmi tvrdo venovať jazyku, a tým pádom som nebrala do úvahy projekty tu na Slovensku,“ hovorí s tým, že ak by pracovala aj na Slovensku, asi by jej to veľmi nepomohlo v zlepšení sa v taliančine.

Jej dve dcéry vyrastajú v Ríme a aj ona sa po toľkom čase cíti v Taliansku už ako doma. Keď boli deti malé, rozprávala sa s nimi po slovensky, ale s príchodom školy sa to zmenilo.

Vo filme Budeme mladí a krásni si zahrala bývalú speváčku a dokonca si v ňom naspievala aj dve pesničky po taliansky. Asi aj preto je to jeden z filmov, ktoré sú jej blízke.

Za ktorý film získala množstvo talianskych ocenení a prečo sa rozhodla zahrať si v československom filme sa dozviete v našom podcaste.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá