Pápež František má za sebou operáciu. Kontrola ukázala, ako na tom je

TA3 TASR
6.7.2021 14:32

Vatikán v utorok oznámil, že výsledky bežných pooperačných kontrol zdravotného stavu pápeža Františka sú "dobré" a najvyšší predstaviteľ katolíckej cirkvi sa naďalej zotavuje po chirurgickom zákroku hrubého čreva, ktorý podstúpil v nedeľu.

Pápež na Slovensku:
TASR/AP

Operácia trvala tri hodiny

"Jeho Svätosť pápež František si počas noci dobre odpočinul," uviedol vo vyhlásení tlačový hovorca Vatikánu Matteo Bruni. "Dnes ráno sa naraňajkoval, prečítal si noviny a poprechádzal sa," priblížil.

Osemdesiatštyriročného najvyššieho pontifika hospitalizovali v Gemelliho nemocnici v Ríme v nedeľu. Zákrok bol plánovaný z dôvodu zúženia hrubého čreva – symptomatickej divertikulárnej stenózy – a František ho podstúpil v celkovej anestéze. Operácia trvala približne tri hodiny. Ak nenastanú komplikácie, pápež by mal zostať v nemocnici v Ríme do konca týždňa.

Rozhodli sa pre chirurgickú operáciu

Talianske médiá, na ktoré sa odvolala agentúra AFP, informovali, že pápež mal pôvodne podstúpiť menej invazívnu – laparoskopickú – operáciu, avšak nakoniec sa lekári rozhodli pre klasickú chirurgickú operáciu.

Dôvodom, prečo nakoniec zvolili laparotómiu, bola jazva z predchádzajúcej operácie brušnej dutiny. Zmena metódy operačného zákroku je podľa odborníkov bežným postupom.

zdielať
zdielať
Komentáre k článku
Zdielajte článok