Remišová návštevu pápeža víta: Príde v mimoriadne náročnom čase

Remišová návštevu pápeža víta: Príde v mimoriadne náročnom čase
Zdroj foto: TASR/Jakub Kotian
Pápež František prichádza v mimoriadne náročnom čase pandémie, pričom upozorňuje, že z morálneho hľadiska by sa mal dať každý zaočkovať. Vicepremiérka a predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová to uviedla v súvislosti s potvrdenou septembrovou návštevou pápeža Františka na Slovensku.

"Som veľmi rada, že pápež František dnes oznámil, že navštívi Slovensko od 12. do 15. septembra. Od poslednej návštevy pápeža na Slovensku uplynulo takmer 20 rokov a mnohí z nás majú ešte v živej pamäti návštevu Svätého Otca Jána Pavla II ako veľkú posilu po dlhom období totalitného režimu," zdôraznila Remišová. V čase pandémie je podľa nej dôležitá najmä spolupatričnosť, vzájomná pomoc, súcit a láskavosť.

"Sám pápež vyzýva k láske a ku 'globalizácii nádeje', no zároveň upozorňuje, že z morálneho hľadiska sa každý má dať zaočkovať, pretože očkovaním, podľa jeho slov, rozhodujeme nielen o svojom živote, ale aj o životoch druhých," spresnila s tým, že jeho posolstvo je aj pre Slovensko v tomto období veľmi aktuálne.

Pápež by mal v septembri navštíviť Bratislavu, Prešov, Košice a Šaštín. Návštevu potvrdil v nedeľu pri príhovore a modlitbe Anjel Pána vo Vatikáne. Na Slovensko príde na pozvanie prezidentky SR Zuzany Čaputovej.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá