Na Filipínach sa zrútilo vojenské lietadlo, pri nehode zahynulo najmenej 17 ľudí

Na Filipínach sa zrútilo vojenské lietadlo, pri nehode zahynulo najmenej 17 ľudí
Zdroj foto: TASR/AP (ilustračné foto)
Najmenej 17 ľudí zahynulo pri nedeľňajšej nehode vojenského lietadla typu C-130, na palube ktorého sa nachádzalo 92 osôb. Informovala o tom agentúra AP s odvolaním sa na filipínskeho ministra obrany Delfina Lorenzanu.

Lietadlo počas pristávania na ostrove Jolo v regióne Sulu minulo dráhu. Dosiaľ z horiacich trosiek lietadla zachránili najmenej 40 ľudí, uviedol podľa agentúry AFP veliteľ filipínskych ozbrojených síl Cirilito Sobejana. Na palube bolo 92 ľudí vrátane troch pilotov a šesť členov posádky. Záchranná operácia pokračuje, dodal Lorenzana. Príčina nehody nebola bezprostredne známa.

Mnohí z vojakov na palube havarovaného lietadla nedávno absolvovali základný vojenský výcvik a boli nasadení do nepokojného južného regiónu krajiny v súvislosti s bojom proti terorizmu. Región na juhu Filipín je domovom mnohých moslimov v prevažne rímskokatolíckej krajine a má históriu separatistických nepokojov. Väčšina teroristických útokov v Sulu sa pripisuje skupine Abú Sajjáf, známej únosmi a vraždami.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá