Hamilton predĺžil kontrakt s Mercedesom, v nemeckej stajni ostane minimálne do roku 2023

Hamilton predĺžil kontrakt s Mercedesom, v nemeckej stajni ostane minimálne do roku 2023
Zdroj foto: TASR/AP
Britský jazdec Lewis Hamilton bude pokračovať v tíme F1 Mercedes minimálne do konca sezóny 2023. Sedemnásobný majster sveta sa dohodol s vedením stajne na predĺžení zmluvy o ďalšie dva roky.

Otázne zostáva meno jeho tímového kolegu, zmluvu totiž nemá Valtteri Bottas a ani vychádzajúca hviezda akadémie Mercedesu George Russell.

Tridsaťšesťročný Hamilton potiahne tak už svoju desiatu a jedenástu sezónu vo farbách Mercedesu. Do tímu prišiel v roku 2012 a získal s ním šesť zo svojich siedmich majstrovských titulov, vyhral 77 veľkých cien a 74-krát si vyjazdil pole positon. Svoj prvý titul vybojoval v roku 2008 ešte ako pilot McLarenu.

"Je ťažko uveriteľné, že už deväť rokov môžem pracovať v tomto neuveriteľnom tíme. Som nadšený, že naše partnerstvo bude pokračovať aj ďalšie dve sezóny. Dosiahli sme toho spolu mnoho, no stále je o čo bojovať. Som neskutočne hrdý a vďačný za to, ako ma Mercedes podporoval v mojom boji o väčšiu diverzitu a rovnosť v tomto športe," uviedol Hamilton vo vyhlásení na tímovej webstránke.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá