Na rušnej križovatke horelo. Zvedavci nedbali na bezpečnosť a požiar si natáčali

Na rušnej križovatke horelo. Zvedavci nedbali na bezpečnosť a požiar si natáčali
Zdroj foto: TASR/KR PZ v Nitre
Na rušnej križovatke v centre Nitry horel v stredu dopoludnia príves nákladného auta. Požiar výrazne obmedzil dopravu v centre mesta na Štefánikovej ulici. Aktuálne majú bezpečnostné zložky situáciu pod kontrolou.

„Tridsaťpäťročný vodič z Poľska stihol náves odpojiť, s kabínou sa posunul o pár metrov ďalej a opustil ju. Svojpomocne sa pokúšal oheň uhasiť, avšak plamene zachvátili celý náves. Vodič musel počkať na profesionálov z hasičského a záchranného zboru,“ informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Nitre Renáta Čuháková.

Policajti po príchode na miesto okamžite odstavili dopravu. Podľa slov Čuhákovej sa pri požiari nikto nezranil, na vozidle vznikla škoda odhadovaná na 20.000 eur. Podľa predbežných zistení došlo k požiaru z dôvodu súhry vysokej vzdušnej teploty a brzdenia pred križovatkou.

„Znovu nás zarazil prístup niektorých okoloidúcich zvedavcov, ktorí si výbuch a následný, pomerne veľký požiar natáčali na mobily a nedbali na svoju bezpečnosť. Vodiči, ktorí museli požiar zďaleka vidieť, sa križovatke nevyhli a prechádzali vozidlami blízko horiaceho návesu, pričom ohrozovali svoj život, zdravie a majetok,“ skonštatovala Čuháková.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá