Druhý ročník súťaže INSAID AWARDS odmení najlepšie slovenské interiéry

Druhý ročník súťaže INSAID AWARDS odmení najlepšie slovenské interiéry
Zdroj foto: Insaid Awards
Jeden z TOP10 najlepších interiérov.
Slovenská asociácia interiérových dizajnérov SAID po úspešnom úvodnom ročníku prvej slovenskej kategorizovanej dizajnérskej súťaže, odmení aj tento rok tie najlepšie slovenské interiéry. Prihlášky môžu podať autori zaujímavých interiérov v kategóriách privátny interiér, pracovisko, horeca, obchod, občiansky interiér a študent. Ohodnotí ich odborná porota, zložená z rešpektovaných odborníkov z oblasti interiérového dizajnu.

Cieľom súťaže INSAID AWARDS je propagovať kvalitné interiérové realizácie, vzdelávať odbornú a laickú verejnosť a šíriť osvetu o interiérovom dizajne. Zámerom je rozvíriť diskusiu o činnosti interiérového dizajnéra a jeho vplyve na zdravie, bezpečnosť a blaho užívateľov interiérov. 

Projekt do súťaže môže prihlásiť každý autor a spoluautor interiéru, či už ako firma, investor, výrobca, dodávateľ, alebo fyzická osoba. Okrem interiérových dizajnérov, architektov, umelcov, je súťaž zaujímavá aj pre študentov dizajnu, ktorí majú v jej štruktúre špeciálnu kategóriu a významné miesto.

Na Slovensku podobná súťaž ani ocenenie, kde by porota hodnotila prácu autora či dodávateľa interiéru na základe osobnej obhliadky, neexistuje. Pre interiérových dizajnérov, architektov, ale aj študentov je konfrotnácia ich tvorby zaujímavá a spätná väzba od odborníkov z danej oblasti vie byť inšpiratívna”, hovorí Martina Uhrínová, ktorá spolu s Milanom Illésom INSAID AWARDS organizuje.

Po úspešnom, prvom ročníku prichádza aj niekoľko organizačných noviniek. Aktuálny ročník súťaže akceptuje projekty, realizované v uplynulých dvoch rokoch. “Úvodný ročník sa stretol s pozitívnymi ohlasmi, čo nás teší, napriek tomu, že vyhodnotenie vo forme slávnostného eventu sme robiť nemohli, veríme, že tento rok sa nám na jeseň podarí zorganizovať vyhlásenie víťazov na vernisáži kolektívnej výstavy diel všetkých laureátov,” dodáva Martina Uhrínová.

Registrácia pre INSAID AWARDS 2021 je v plnom prúde a prihlášky môžu záujemcovia podávať na web stránke projektu najneskôr do 30. júna 2021 v súťažných kategóriách:

  • privátny interiér,
  • pracovisko,
  • horeca,
  • obchod,
  • občiansky interiér,
  • študent.

Odborná porota posudzuje jednotlivé projekty na základe niekoľkých aspektov, medzi ktoré patrí ekológia, udržateľnosť, použité materiály, ale aj funkčnosť, inovácia, kreativita, kontext, či príbeh. Tvoria ju rešpektovaní odborníci z oblasti interiérového dizajnu v zložení - Michal Staško, Tomáš Šebo, Zuzana Cambelová, Júlia Kunovská, Bohuš Kubinský, Peter Daniel, Sylvia Jokelová a Michaela Hantabalová.

Vyhlásenie laureátov prebehne v lete a vyhlásenie víťazov druhého ročníka INSAID AWARDS 2021 je naplánované na jeseň tohto roku.

Viac informácií nájdete na www.insaid.sk.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá