Meteorológovia varujú: Na strednom a východnom Slovensku môžu udrieť búrky a povodne

Meteorológovia varujú: Na strednom a východnom Slovensku môžu udrieť búrky a povodne
Zdroj foto: TASR/AP (ilu)
Na východnom a strednom Slovensku v utorok večer naďalej hrozia búrky. Najmä na severovýchode krajiny tiež meteorológovia varujú pred prívalovými povodňami. Vydali výstrahy prvého i druhého stupňa, ktoré platia predbežne do 21.00 h. Informuje o tom Slovenský hydrometeorologický ústav na svojom webe.

"Neďaleko Bardejova vznikla supercelárna búrka, ktorá s vysokou pravdepodobnosťou prináša veľké krúpy, prípadne prívalový dážď a silný nárazový vietor," uviedli meteorológovia na sociálnej sieti s tým, že búrka postupuje ďalej na juhovýchod. Výstraha druhého stupňa pred búrkami platí pre okresy Prešov, Svidník a Vranov nad Topľov. Pre ostatné okresy Prešovského kraja, ako aj pre Banskobystrický, Trenčiansky, Košický a Žilinský kraj, platí prvý stupeň výstrahy.

"Vzhľadom na intenzívne zrážky pri búrkach predpokladáme prechodný výrazný lokálny vzostup vodných hladín, hlavne na malých tokoch s možnosťou dosiahnutia a prekročenia vodných stavov," informujú meteorológovia. V tejto súvislosti vydali hydrologické výstrahy druhého stupňa pred povodňami pre okresy Bardejov a Kežmarok, prvý stupeň výstrahy platí pre Poprad, Starú Ľubovňu, Svidník a Vranov nad Topľou.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá