Meteorológovia vydali výstrahy. Na juhu dnes môže byť až 37 stupňov, severu zas hrozia búrky

Aktualizované:
Kým na južnej polovici územia Slovenska hrozí dnes veľká horúčava, obyvatelia severných okresov sa musia mať na pozore pred búrkami. Na riziká počasia upozorňuje výstrahami Slovenský hydrometeorologický ústav.

Až 37 stupňov

Na južnej polovici Slovenska v utorok hrozia horúčavy. Na severe sa môžu vyskytnúť búrky. Slovenský hydrometeorologický ústav na to upozorňuje svojimi výstrahami.

Výstraha pred vysokými teplotami hovorí o popoludňajších teplotách od 33 do 37 stupňov Celzia. Hornú hranicu budú atakovať teploty v okresoch na juhu západného a stredného Slovenska, pre ktoré platí od 14.00 do 18.00 h výstraha druhého stupňa. 

V ostatných okresoch Bratislavského, Trnavského, Nitrianskeho, Banskobystrického i Košického kraja očakávajú meteorológovia teploty do 33 až 34 stupňov Celzia, od 13.00 do 18.00 h je pre tieto okresy stanovená výstraha prvého stupňa.

Výstraha pred búrkami

Búrky majú prísť v okresoch v severnej polovici Slovenska taktiež popoludní, výstraha pred nimi platí pre Žilinský, Banskobystrický, Prešovský a časť Košického kraja od 12.00 do 21.00 h. "S búrkami môžu byť spojené krátkodobé, ale intenzívne lejaky, pri ktorých môžu úhrny dosiahnuť 20 - 40 milimetrov a nárazy vetra s rýchlosťou 65 - 85 kilometrov za hodinu," dodávajú meteorológovia.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá