Slovensko podľa Hegera v očkovaní stále zaostáva. Povinnú plošnú vakcináciu vylúčil

Aktualizované:
Slovensko podľa Hegera v očkovaní stále zaostáva. Povinnú plošnú vakcináciu vylúčil
Zdroj foto: TASR/Jakub Kotian
Slovensko stále zaostáva v miere zaočkovanosti proti Covid-19. „Je potrebné, aby sme v tomto pridali, pretože vidíme, že toto je samotná odpoveď proti delte alebo ktorémukoľvek variantu,“ povedal pred rokovaním ústredného krízového štábu povedal premiér Eduard Heger.

Témou bude aj delta

Povinné plošné očkovanie obyvateľstva však Heger vylúčil. Hovoriť sa ale bude podľa jeho slov o očkovaní niektorých vybraných skupín, ako napríklad obyvateľov domovov sociálnych služieb. Avizoval, že témou stretnutia bude delta variant nového koronavírusu, ale aj dáta.

Tých podľa slov premiéra nie je zatiaľ dosť ani vo Veľkej Británii. Za dôležité považuje, aby sa nezopakovala situácia, akú priniesla druhá vlna pandémie.

Potrebujeme si pomáhať

Zdôraznil, že majú v prípade tretej vlny pripravené viaceré scenáre a protokoly. „My sme pripravení z hľadiska operatívy. Dôležité je namiešať kokteil opatrení. Len na to treba mať dáta,“ dodal s tým, že očkovanie považuje za najdôležitejšiu „zbraň“. Témou by malo byť aj povinné očkovanie istých skupín obyvateľstva.

Heger považuje za správne, aby sa kontrolovali ľudia na hraniciach. Pripomína, že dôležité je zaregistrovať sa cez eHranicu. Vysvetlil, že tak ich vedia lepšie trasovať. „To nie je žiaden trest, to nie je žiaden hendikep. Práve naopak, potrebujeme si pomáhať, aby sme vedeli, kto s kým a kedy bol v kontakte a aby sme podľa toho vedeli zaviesť karanténu,“ doplnil s tým, že vyzýva ľudí, aby v otázke zdravia nepodvádzali.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá