Na českej D1 zmietla dodávka ľudí pri pokazenom aute, hlásia mŕtveho i zranených

Na českej D1 zmietla dodávka ľudí pri pokazenom aute, hlásia mŕtveho i zranených
Zdroj foto: TASR/Michal Svítok (ilustračné)
Jeden človek zomrel a traja ďalší utrpeli zranenia, z toho jeden vážne, keď v nedeľu v skorých ranných hodinách zrazila v Kraji Vysočina dodávka štyroch ľudí, ktorí stáli na diaľnici D1 pri pokazenom osobnom vozidle. Na miesto musel vyraziť aj záchranárský vrtuľník. Píše o tom webová stránka televíznej stanice Nova.

Nehoda sa stala pred 02.30 h na 163. kilometri diaľnice smerom na Prahu pri moravskej obci Veká Bíteš. Okrem helikoptéry zasahovali aj policajti, hasiči a ďalší záchranári. Vodič dodávky zranený nebol. Diaľnica bola najprv uzatvorená v oboch smeroch. Cestu na Brno blokovali záchranné zložky a po ukončení zásahu ju ráno po 04.00 h uvoľnili. Opačný smer bol uvoľnený okolo 07.00 h, spresňuje TV Nova.

Pri vážnej nehode zasahovali v noci na nedeľu aj moravskosliezski hasiči, policajti a záchranári, dopĺňa spravodajský server tn.nova.cz. Pri obci Holasovice v okrese Opava skončilo približne o 04.00 h osobné auto na streche mimo cestnej komunikácie. Vnútri zostali zakliesnení štyria ľudia, dvaja z nich v bezvedomí. Na mieste nehody pomáhal aj v tomto prípade vrtuľník.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá