Peťo Káčer pomáhal aj v Šumiaci. Odmenou mu bol krásny výhľad z Kráľovej hole

Charitatívna akcia Káčer na bicykli 2021 má za sebou už piatu etapu. Peter Káčer so svojím tímom prišli do horskej dedinky Šumiac a aj tam pomáhal všetkým, ktorí to najviac potrebujú. Na špeciálnom trojkolesovom bicykli jazdí Peťo celý týždeň po Slovensku, aby podporil rodiny aj jednotlivcov so zdravotným hendikepom.

Po štyroch dňoch charitatívneho bicyklovania nastal moment, na ktorý sa správca Nadácie veľmi tešil a zodpovedne pripravoval - výstup zo Šumiaca na 1946 metrov vysokú Kráľovu hoľu. "Cítim sa veľmi dobre, základ je pohoda, a tá tu je," povedal Peťo pred štartom etapy. Aj v Šumiaci podporila Nadácia TA3 ľudí s ťažkým životným osudom a Peťo opäť rozdal niekoľko šekov. 

Na vrchole Kráľovej hole Peter povedal, že keby nemal okolo seba toľko dobrých ľudí a svoj tím, určite by to nezvládol. Výstup venoval svojej mame, ktorá už nežije, ale keby žila, podľa Peťa by mu isto povedala, že je blázon.

Aj vy sa môžete zapojiť a pomôcť tým, ktorí to potrebujú. Pošlite prázdnu SMS na číslo 832. Cena SMS je 1 euro.

Akcia Káčer na bicykli 2021 odštartovala v Radošine, pokračovala v Bojniciach, ďalej tím Peťa Káčera zamieril do Kremnice a Banskej Bystrice, nasledoval Šumiac. Ostáva už len Liptovský Mikuláš a Bešeňová.  

Charitatívna tour Káčer na bicykli sa koná už ôsmy rok. V mestácha obciach, ktoré Peter navštevuje, rodovzdáva šeky. Primátori a starostovia ich podľa svojho uváženia môžu venovať rodinám so sociálnym znevýhodním, ľuďom so zdravotným hendikepom, či organizáciám s charitatívnym zameraním.

Motívom podujatia pre rok 2021 je propagácia domáceho cestovného ruchu, prioritou však ostáva charita, ako povedal predseda Správnej rady Nadácie TA3 Igor Čekirda. Vysvetlil, že Peter Káčer tento rok nebicykluje pre sedem jednotlivcov či rodín so zdravotným znevýhodnením, ako to bolo doposiaľ, ale až pre desiatich. "Nie je to náhoda – Nadácia TA3 si totiž vo februári pripomenula 10 rokov svojej existencie," vysvetlil Čekirda.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá