Vírus sa vráti. Podľa Valla potrebuje Bratislava aspoň 75 percent zaočkovaných

Vírus sa vráti. Podľa Valla potrebuje Bratislava aspoň 75 percent zaočkovaných
Zdroj foto: TASR/Jaroslav Novák
Ak sa má žiť v Bratislave bezpečnejšie a slobodnejšie, je potrebné, aby bolo zaočkovaných proti ochoreniu Covid-19 aspoň 75 percent obyvateľov hlavného mesta. Vyhlásil to primátor Bratislavy Matúš Vallo a vyzval Bratislavčanov na vakcináciu.

V Bratislave je podľa posledných údajov 52-percentná zaočkovanosť prvou dávkou a 38-percentná zaočkovanosť druhou dávkou vakcíny proti ochoreniu Covid-19. Vallo tvrdí, že to nestačí. "Hranica kolektívnej imunity, pri ktorej ďalšiu vlnu ochorenia Covid-19 zvládneme, je po porade s odborníkmi 75 percent zaočkovanej populácie Bratislavy a to je aj môj cieľ," uviedol.

Epidemiologička Alexandra Bražinová z Lekárskej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave tvrdí, že je potrebné, aby sa v Bratislave dalo čo najviac ľudí zaočkovať. "Budeme mať pokojné leto a potom, keď príde jesenná vlna, tam, kde bude čo najvyššia zaočkovanosť, bude najmenší dosah a budú potrebné najmenšie reštrikcie," skonštatovala.

S príchodom leta sa protipandemické opatrenia uvoľňujú. Verejnosť však podľa Valla nesmie podľahnúť pocitu falošnej bezpečnosti. "Vírus sa na jeseň vráti. Preto vyzývam všetky Bratislavčanky a všetkých Bratislavčanov, ktorí ste tak ešte nespravili, nečakajte a prihláste sa na očkovanie," vyhlásil Vallo.

Najnovšie k téme: KORONAVÍRUS

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá