Epidemiologická situácia je u nás veľmi dobrá, tvrdí rezort. Apeluje však na zodpovednosť

Epidemiologická situácia je u nás veľmi dobrá, tvrdí rezort. Apeluje však na zodpovednosť
Zdroj foto: TASR/František Iván
Epidemiologická situácia na Slovensku je veľmi dobrá. V stredu to uviedla hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva SR Zuzana Eliášová. Rezort apeluje na ľudí, aby nezabúdali na zodpovednosť.

Od budúceho pondelka (28. 6.) bude podľa COVID automatu v druhom stupni ostražitosti šesť okresov. V prvom stupni ostražitosti ich bude 46. V stupni monitoring bude 27 okresov.

Celkovo je prvou dávkou vakcíny proti ochoreniu COVID-19 zaočkovaných 1.967.496 ľudí. Plne zaočkovaných je 26 percent Slovákov, konkrétne ide o 1.400.324 ľudí. Očkovanie chce MZ SR podporiť prostredníctvom mobilných očkovacích tímov a tiež umožnením očkovania v ambulanciách všeobecných lekárov od začiatku júla.

 Hospitalizovaných je aktuálne 231 ľudí, z nich potvrdené ochorenie COVID-19 má 154 pacientov. Na JIS je podľa hovorkyne 17 pacientov a podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 13 osôb.

Na Slovensku sa potvrdil už aj delta variant nového koronavírusu. Ten je o 40 až 60 percent infekčnejší a riziko hospitalizácie je 2,61-krát väčšie. Rezort zdravotníctva tiež uviedol, že pri tomto variante je druhá dávka očkovania kriticky dôležitá. Očkovanie potrebujú aj tí, ktorí už ochorenie COVID-19 prekonali.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá