Očkovať sa už bude aj u lekárov, oznámil Lengvarský

Na Slovensku sa v stredu spúšťa prihlasovanie sa na očkovanie proti ochoreniu Covid-19 u všeobecných lekárov. V stredu to pred rokovaním vlády ohlásil minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský.

"Začíname dnes spúšťať systém očkovania u všeobecných lekárov. Lekári sa oddnes môžu prihlasovať," povedal s tým, že viac informácií prinesie rezort zdravotníctva vo štvrtok. Dodal, že sa budú snažiť zaočkovať čím skôr všetkých ľudí, ktorí sú prihlásení v čakárni.

Lekári sa môžu prihlásiť

Ministerstvo zdravotníctva doplnilo, že očkovať bude môcť všeobecný lekár pre dospelých a všeobecný lekár pre deti a dorast, ktorý sa prihlási a uzatvorí s ministerstvom zmluvu.

Objednávanie vakcín a ich distribúcia budú zabezpečené v spolupráci s lekárňami, ktorých je v súčasnosti prihlásených už 704. Objednávanie pacientov na očkovanie bude prebiehať v ambulancii obvyklým spôsobom, špecifickým pre danú ambulanciu. Každý zaočkovaný bude môcť na stránke korona.gov.sk požiadať o medzinárodný očkovací certifikát. Ambulancie so záujmom o očkovanie sa môžu prihlásiť cez webovú stránku MZ SR.

Očkovanie v ambulanciách sa bude realizovať štandardným spôsobom, pričom ambulancie majú možnosť očkovať len svojich kapitovaných pacientov. Rozdiel oproti vakcinačnému centru bude podľa MZ SR v tom, že celý proces od objednania na očkovanie, cez realizáciu, až po záznam do systémov, vykoná ambulancia. Používať sa bude vakcína Comirnaty od konzorcia Pfizer/BioNTech.

TOP videá

Najnovšie k téme: KORONAVÍRUS

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá