Cestovania sa netreba báť. Hitom letnej sezóny môže byť Grécko

Cestovania sa netreba báť. Hitom letnej sezóny môže byť Grécko
Zdroj foto: TASR/DPA
Hitom tohtoročnej letnej sezóny bude Grécko a jeho ostrovy. Myslí si to Roman Berkes, prezident Slovenskej asociácie cestovných kancelárií a cestovných agentúr. Cestovania sa podľa neho netreba báť, odporúča cestovať do zahraničia zo slovenských letísk.

"Pravdou je, že najviac peňazí našich ľudí je v tureckých hoteloch. To sú tie peniaze, ktoré si ľudia vlani zaplatili v rámci akcií tzv. first moment. 

Krajiny ako Maďarsko, Poľsko a Rumunsko majú s Tureckom uzatvorené bilaterálne zmluvy o voľnom pohybe osôb. Slovensko zatiaľ takúto dohodu nemá," doplnil Mikuláš Milko, šéf cestovnej kancelárie Hydrotour.

Na letisku s respirátorom

Na základe nariadenia hygienika rezortu vnútra je potrebné mať v priestoroch slovenských letísk prekryté horné dýchacie cesty respirátorom, pripomenula hovorkyňa Letiska M. R. Štefánika - Airport Bratislava Veronika Demovičová.

"Dôležitou vecou je tiež, že cestujúci často nespĺňajú vstupné podmienky krajín, do ktorých letia, a to najmä nemajú vyplnené formuláre na webovej stránke. To spôsobuje, že takýto cestujúci z letiska neodletia," doplnila.

Dodala, že cestujúci lietadlom by mali samozrejme dodržiavať hygienické opatrenia, ako sú odstupy, používanie respirátorov, či realizovať platby bezkontaktne.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá