Rezort zdravotníctva hľadá šéfa novej agentúry, má pomôcť s plánom obnovy

Rezort zdravotníctva hľadá šéfa novej agentúry, má pomôcť s plánom obnovy
Zdroj foto: TASR/Pavol Zachar
Ministerstvo zdravotníctva hľadá riaditeľa novej inštitúcie - Zdravotníckej implementačnej agentúry. Úlohou agentúry bude pomoc pri plnení reforiem pre oblasť zdravotníctva zo zdrojov plánu obnovy.

Od riaditeľa agenúry ministerstvo očakáva zodpovednosť za vybudovanie personálnych kapacít agentúry. Nastaviť má aj jej procesy. 

Inštitúcia má zamestnávať približne 70 odborníkov z rôznych disciplín, ako napríklad konzultantov pre medicínsku službu, projektový manažment, inžinierov, stavebníkov, analytikov či ľudí z oblasti digitalizácie a automatizácie.

Rezort žiada od nového šéfa inštitútu osobnú integritu, aktívnu znalosť anglického jazyka, schopnosť strategicky viesť organizáciu, riadiť zmeny či samostatnosť.

Samozrejmosťou je aj skúsenosť s riadením infraštruktúrnych projektov a prácou v zahraniční, ale aj skúsenosť s riadením multidisciplinárnych tímov, schopnosť získavať si ľudí, spájať ich ciele a hodnoty s hodnotami a cieľmi organizácie či efektívnu komunikáciu.

Na tento post sa môžu hlásiť osoby s odbornou praxou minimálne desať rokov v oblasti zdravotníctva, práva, ekonómie, stavebníctva, architektúry alebo iných príbuzných technických odboroch súvisiacich s predmetom činnosti organizácie. 

Záujemca o toto miesto má mať skúsenosť s riadením rozsiahlych investičných projektov nad desať miliónov eur alebo organizácie s rozpočtom nad desať miliónov eur ročne v trvaní minimálne päť rokov.

Pre zaradenie uchádzača do výberového konania sa požaduje vypracovanie projektu stratégie rozvoja organizácie vo forme prípadovej štúdie o riadení projektu výstavby nemocnice s kapacitou približne 600 lôžok. Štúdia by mala zahrnúť všetky fázy projektu od jeho prípravy až po zhotovenie diela.

Rezort ponúka riaditeľovi takejto inštitúcie tarifný plat 1373 eur. Záujemcovia o miesto môžu svoje prihlášky zasielať na adresu MZ SR do 20. júla.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá