Aj Slováci žijúci v zahraničí sa môžu dať zaočkovať na Slovensku

Aj Slováci žijúci v zahraničí sa môžu dať zaočkovať na Slovensku
Zdroj foto: TASR/AP (ilu)
Aj Slováci, ktorí žijú v zahraničí, sa môžu dať zaočkovať proti ochoreniu COVID-19 na Slovensku. Ak sú poistení v inom členskom štáte Európskej únie, náklad na očkovanie slovenskej zdravotnej poisťovni, ktorá očkovanie uhradila na Slovensku, vráti zdravotná poisťovňa štátu, v ktorom sú poistení.

Uviedla to hovorkyňa ministerstva zdravotníctva Zuzana Eliášová. Priblížila, že do 14. júna mali nárok na poskytnutie očkovania všetci občania SR, všetky osoby zdravotne poistené v SR a všetky osoby s nárokom na úhradu plného rozsahu zdravotnej starostlivosti v SR.

Od 14. júna sa tento okruh osôb rozšíril o všetky nepoistené osoby, ktoré majú v SR akúkoľvek formu pobytu, teda trvalý, prechodný či napríklad tolerovaný. Ak osoba splní podmienky nároku na očkovanie, je podľa MZ SR zaočkovaná bezplatne. Očkovanie za úhradu pre osoby, ktoré podmienky nároku nespĺňajú, nie je možné. "V prípade ľudí poistených v inom členskom štáte sa náklad refunduje od zdravotnej poisťovne v inom členskom štáte," uzavrela.

Najnovšie k téme: KORONAVÍRUS

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá