Heger: Slovenský plán obnovy bol schválený, je to veľký deň

Heger: Slovenský plán obnovy bol schválený, je to veľký deň
Zdroj foto: TASR/AP
Predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová prichádza na Slovensko oznámiť, že Plán obnovy a odolnosti SR bol schválený. Uviedol to premiér Eduard Heger v relácii rádia Expres Braňo Závodský naživo.

 "Dnes pani predsedníčka Európskej komisie prichádza, aby nám oznámila, že náš plán bol schválený," skonštatoval Heger s tým, že je to veľký deň. Tvrdí, že plán obnovy výrazne posunie Slovensko dopredu.

V pondelok počas návštevy Slovenska predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová odovzdá premiérovi Eduardovi Hegerovi hodnotenie Plánu obnovy a odolnosti SR. V rámci návštevy Bratislavy si vo Vedeckom parku Univerzity Komenského prezrie prezentácie úspešných slovenských firiem, ktoré sa zameriavajú na nové a zelené technológie.

Slovenskou vládou zaslaný plán v hodnote 6,6 miliardy eur stanovuje reformy a investície, ktoré SR plánuje realizovať s pomocou Mechanizmu na podporu obnovy a odolnosti, zameraného na to, aby EÚ vyšla zo súčasnej koronakrízy silnejšia a prešla zelenou a digitálnou transformáciou.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá