Maďarsko vyhlásilo najvyššie varovanie pred horúčavami, platí tam červený kód

V Maďarsku v nadchádzajúcich dňoch podľa predpovede Celoštátnej meteorologickej služby prekročí priemerná denná teplota 27 stupňov Celzia, preto od pondelka od 8. hodiny vyhlásili najvyššie varovanie pred horúčavami – tzv. červený kód.

Na tlačovej konferencii v Budapešti to podľa agentúry MTI oznámil štátny tajomník ministerstva ľudských zdrojov Attila Fülöp. Spresnil, že toto varovanie potrvá do štvrtkového rána 8.00 h. V tomto čase podľa jeho slov sú povinné všetky inštitúcie v sociálnom sektore povinné prijať bezdomovcov, a to nezávisle od toho, komu sú určené nimi poskytované služby.

Fülöp má na ministerstve ľudských zdrojov na starosti sociálne záležitosti a vyzýva občanov, aby v prípade, keď uvidia človeka v núdzi, okamžite volali regionálny dispečing, ktorého úlohou je okamžite konať.

Červený kód je špeciálne varovanie s hlavným cieľom ochrany ľudského života v kritických podmienkach počasia. Maďarský parlament ho v rámci zákona o sociálnom riadení a sociálnej starostlivosti schválil  v roku 1993.

TOP videá

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá