Meteorológovia opäť varujú pred horúčavami. Na väčšine územia sa však vyskytnú aj búrky

Meteorológovia opäť varujú pred horúčavami. Na väčšine územia sa však vyskytnú aj búrky
Zdroj foto: TASR/Dano Veselský
Meteorológovia v pondelok varujú pred horúčavami a búrkami. V tejto súvislosti vydali výstrahy prvého aj druhého stupňa, ktoré platia pre takmer celé územie Slovenska. Slovenský hydrometeorologický ústav o tom informuje na svojom webe.

Výstrahy pred vysokými teplotami platia pre všetky kraje na Slovensku, a to od 13.00 do 18.00 h. Teplota sa môže vyšplhať až na 36 stupňov Celzia. Druhý stupeň výstrahy platí pre Bratislavský, Nitriansky a Trnavský kraj, prvý stupeň pre Banskobystrický, Trenčiansky a Košický kraj, ako aj pre okresy Vranov nad Topľou, Bytča a Žilina.

V poobedňajších hodinách SHMÚ upozorňuje aj na búrky na väčšine územia Slovenska. Výstraha prvého stupňa platí pre celý Bratislavský, Trenčiansky, Nitriansky a Žilinský kraj, tiež pre väčšinu Prešovského a Košického kraja a okresy Banská Bystrica, Brezno, Žarnovica a Žiar nad Hronom.

"Pri spomínaných búrkach je možný prechodný vzostup vodných hladín na malých tokoch a výskyt povodňových úkazov mimo tokov," uviedli meteorológovia.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá