Tri výbuchy bankomatov zamestnali policajtov. Toto je najhľadanejšie auto noci

Tri výbuchy bankomatov zamestnali policajtov. Toto je najhľadanejšie auto noci
Zdroj foto: Polícia SR
Po tomto aute pátrajú trnavskí policajti.
Útok na bankomat v obci Šoporňa, ktorý sa odohral v stredu nadránom, vyšetruje galantská polícia. K podobným prípadom prišlo počas noci aj v Nitrianskom a Košickom kraji.

V Šoporni poškodili bankomat na predajni potravín

Útok na bankomat v obci Šoporňa sa odohral v stredu nadránom. „Oznámenie o skutku prijala polícia krátko pred 4.00 h ráno,“ informuje Krajské riaditeľstvo Policajného zboru SR v Trnave na sociálnej sieti. Na miesto udalosti bol okamžite vyslaný policajný výjazd s vyšetrovateľom a policajným pyrotechnikom. Od skorých ranných hodín stále prebieha obhliadka miesta činu a na mieste zasahujú aj experti z Kriminalistického a expertízneho ústavu Bratislava.

V tejto chvíli vieme potvrdiť, že osoby prišli do obce v aute a za pomoci nezistenej látky poškodili bankomat umiestnený na predajni potravín. Explóziou došlo pravdepodobne aj ku krádeži peňazí a k škodám na majetku. Presné škody sa stále vyčísľujú,“ konštatuje polícia. Vyšetrovateľ začal vo veci trestné stíhanie pre poškodzovanie cudzej veci v súbehu s trestným činom poškodzovania a ohrozovania prevádzky všeobecne prospešného zariadenia.

Ako uviedla hovorkyňa Krajského riaditeľstva PZ v Trnave Mária Linkešová, galantskí kriminalisti aktuálne trasujú pohyb podozrivého auta, ktoré bolo použité pri bankomate v Šoporni. "Podľa kamerových záznamov ide Škodu SuperB combi, tmavej farby. Na kolesách boli umiestnené výrazné lúčové elektróny a fólie na zadných oknách. Navyše, na aute bolo explóziou poškodené zadné kufrové okno. Polícia žiada všetkých svedkov, ktorí toto auto približne od 04.00 h ráno videli, nielen v obci Šoporňa, ale aj na ostaných cestách a diaľnici, aby nám informácie oznámili na bezplatné číslo 158 alebo nás kontaktovali cez súkromnú správu na FB SR – Trnavský kraj," dodala Linkešová.

Aj v obci Výčapy – Opatovce v okrese Nitra poškodili neznámi páchatelia poškodili bankomat umiestnený na predajni potravín. Udalosť sa odohrala v noci z utorka na stredu. „Polícia vykonala na mieste viaceré neodkladné úkony a momentálne prebieha obhliadka špecialistom z kriminalisticko-expertízneho ústavu,“ informovalo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Nitre.

Vyšetrovateľ Policajného zboru začal v tejto súvislosti trestné stíhanie vo veci pre trestné činy poškodzovania cudzej veci a pokusu krádeže. „Viac informácií momentálne nie je možné k prípadu poskytnúť,“ uviedla polícia.

Z Turne nad Bodvou odišli naprázdno

K poškodeniu a následnej explózii bankomatu došlo nadránom aj v Turni nad Bodvou v okrese Košice-okolie. Ako informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach Jana Mésarová, páchateľom sa nepodarilo ukradnúť žiadnu finančnú hotovosť. Polícia po nich pátra.

Podľa doterajších zistení išlo minimálne o troch páchateľov, z miesta činu ušli. Pri tejto udalosti sa nikto nezranil. Explóziou však došlo k poškodeniu bankomatu a budovy, škodu predbežne vyčíslili zhruba na 77-tisíc eur. „Polícia miesto udalosti dôkladne zadokumentovala aj za účasti expertov Kriminalistického a expertízneho ústavu PZ a vyhodnocujú sa zaistené stopy,“ uviedla Mésarová.

Polícia v tejto súvislosti začala trestné stíhanie pre zločin krádeže v štádiu pokusu a zločin poškodzovania cudzej veci, spáchaných formou spolupáchateľstva.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá