NAKA pri akcii Motorest zadržala ľudí z Národnej diaľničnej spoločnosti

Aktualizované:
Národná kriminálna agentúra zasahuje v stredu od skorého rána v Bratislavskom a Žilinskom kraji. Policajná akcia s krycím názvom Motorest súvisí s nehospodárnym nakladaním s majetkom Národnej diaľničnej spoločnosti. Informoval o tom hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka.

Problém predchádzajúceho vedenia

"Okrem zaisťovania dôkazov, dôležitých pre trestné konanie, zadržiavame aj predstaviteľov akciovej spoločnosti. Vykonali sme prehliadky viacerých domových aj nebytových priestorov, zadržali sme doposiaľ päť osôb," priblížil Slivka. Akcia podľa neho prebieha zatiaľ bez komplikácií. Zaisťovacie úkony vykonáva približne 20 policajtov.

Zásah NAKA sa  podľa ministra dopravy Andreja Doležala (nominant Sme rodina) pravdepodobne týka predchádzajúcich vedení. Potvrdil, že rezort dopravy je už týždne súčinný s NAKA. "Všetko nasvedčovalo tomu, že k tomuto zásahu príde, lebo my sme už niekoľko mesiacov a týždňov maximálne súčinní s Národnou kriminálnou agentúrou, takže v tejto chvíli nechcem komentovať tento zásah. Nech konajú tak, ako majú," vyhlásil Doležal.

TOP videá

NDS bude plne súčinná

Poznamenal, že pokiaľ vie, nejde o nominácie súčasnej vlády. Zároveň apeloval na to, aby sa nevynášali súdy vopred. "Nemám o tom informácie, pravdepodobne to súvisí s údajnou nehospodárnosťou predchádzajúcich, teoreticky viacerých, vedení," skonštatoval.

Vedúca oddelenia komunikácie NDS Eva Žgravčáková v reakcii uviedla, že NDS bude plne súčinná pri úkonoch súvisiacich s vyšetrovaním orgánov činných v trestnom konaní.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá