Putin a Medvedev sa budú presúvať výlučne vrtuľníkmi

Putin a Medvedev sa budú presúvať výlučne vrtuľníkmi
Zdroj foto: SITA
Ruský prezident Vladimir Putin a premiér Dmitrij Medvedev prestali využívať na presuny po Moskve automobilové kolóny a budú sa prepravovať výlučne vrtuľníkmi.

Ako dnes informovali ruské spravodajské servery Gazeta.ru a Kommersant.ru, presuny oboch politikov po moskovských cestách a magistrálach si vždy vyžiadali ich uzavretie na dlhý čas, čo vyvolávalo nevôľu vodičov, ktorí uviazli v kolónach a dopravných zápchach.

Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov spresnil, že Putin opúšťa svoju podmoskovskú rezidenciu v Novo-Ogariove len v prípadoch, keď si protokolárne záležitosti vyžadujú jeho prítomnosť v Kremli, inak pracuje v rezidencii a do Moskvy sa v prípade potreby presúva vrtuľníkom.

Ochranka oboch štátnikov vypracovala plán a mapu ich bezpečných vzdušných presunov ponad Moskvu. Medvedev, ako uviedla jeho hovorkyňa Nataľja Timakovová, takto v stredu zavítal do elektrotechnického závodu sídliaceho v centre Moskvy.

Obaja politici sa vďaka tomuto riešeniu vyhnú situáciám podobným tej, akú popísal nedávno primátor Petrohradu Georgij Poltavčenko, keď sa verejne sťažoval na nekultúrnosť svojich rodákov: tí totiž po dlhom čakaní na prejazd v podstate "vypískali" premiéra Medvedeva. "Klaksón nestískal naozaj len ten, kto bol lenivý, skonštatoval Poltavčenko". Navyše popri tom ešte pri prejazde premiérskej kolóny robili neslušné gestá, dodal.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá